w

Cytaty sportowe

Znani ludzie i postacie z filmów, książek, czy bajek często wypowiadają słowa, które są powszechnie cytowane. Oznacza to, że trafiają one do dużej części osób. Cytaty są często umieszczane na kartkach, na profilach społecznościowych, czy przekazywane w różnych wiadomościach.

Z niektórymi cytatami możemy się zgadzać i z nimi utożsamiać. Mogą też być wysyłane lub przekazywane innym osobom, aby odnieść się do konkretnych wydarzeń.

Jeśli szukasz cytatów sportowych, mamy dla Ciebie kilka z nich. Jesteśmy pewni, że któryś z nich będzie odpowiedni.

Cytaty sportowe

Bo w sporcie jest tak, jak w małżeństwie – trzeba mieć zaufanie. Jeśli nie masz zaufania do żony, to zostaje ci tylko detektyw i rozwód.

Raul Lozano 

***

Płacz na treningu, śmiej się po wygranej walce.

Antoni Gołubiew 

***

Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, rzadką moc jednoczenia ludzi… W obaleniu barier rasowych jest potężniejszy niż rządy.

John Carlin 

***

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.

Arkadiusz Gołaś

***

Do porażek trzeba podchodzić z pokorą. I cierpliwie dalej pracować.

Bogdan Wenta 

***

Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie ‚Nie poddawaj się. Przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz.

Muhammad Ali 

***

Zakochałem się w futbolu, tak jak się później będę zakochiwał w kobietach: nagle, bezkrytycznie, nie myśląc o cierpieniu, które na siebie sprowadzam.

Nick Hornby 

***

Wszystko, co wiem na pewno o moralności i powinnościach człowieka‚ zawdzięczam futbolowi.

Albert Camus 

***

Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze. Biegaj często i biegaj daleko, ale nigdy nie „zabiegaj” swojej radości z uprawiania tego sportu.

Julie Isphording 

***

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

św. Augustyn 

***

Są ludzie‚ którzy uważają‚ że futbol to sprawa życia i śmierci. Jestem takim podejściem rozczarowany. Futbol jest dużo ważniejszy.

Bill Shankly

***

Bieganie to sport umysłu, bardziej niż cokolwiek innego. Jesteś wyłącznie tak dobry jak Twoje treningi, a Twoje treningi są wyłącznie tak dobre jak Twój umysł.

Lauren Oliver 

***

Futbol nie ma nic wspólnego z fair play. To nienawiść‚ zazdrość‚ samochwalstwo‚ pogarda dla przepisów i sadystyczna przyjemność z bycia świadkiem przemocy. Inaczej mówiąc‚ to wojna minus wystrzały.

George Orwell 

***

Sport jest sublimacją popędu do przyglądania się i tendencji: sadystycznych, ekshibicjonistycznych, homoerotycznych i erotyki ruchowej.

Sigmund Freud 

***

Prawdziwy sportowiec bowiem walczy do końca. Nawet, jeśli wie, że dobiegnie na metę ostatni, nie przestaje biec.

Małgorzata Wach 

Powyższe życzenia od 12.04.2023 były wyświetlane 4527 razy