w

Cytaty o zaufaniu

Znani ludzie i postacie z filmów, książek, czy bajek często wypowiadają słowa, które są powszechnie cytowane. Oznacza to, że trafiają one do dużej części osób. Cytaty są często umieszczane na kartkach, na profilach społecznościowych, czy przekazywane w różnych wiadomościach.

Z niektórymi cytatami możemy się zgadzać i z nimi utożsamiać. Mogą też być wysyłane lub przekazywane innym osobom, aby odnieść się do konkretnych wydarzeń.

Jeśli szukasz cytatów o zaufaniu, mamy dla Ciebie kilka z nich. Jesteśmy pewni, że któryś z nich będzie odpowiedni.

Cytaty o zaufaniu

Kiedy przy kimś płaczesz, kiedy pokazujesz mu to, co boli cię najbardziej, to znaczy, że naprawdę mu ufasz.

Zoe Sugg

***

Zamiast marnować energię na prognozowanie najgorszej wersji wydarzeń, powinniśmy raczej wzmóc czujność, by umieć rozpoznać nadchodzące zagrożenie i w porę zapobiec katastrofie. Trzeba ufać własnemu instynktowi.

Jodie Foster

***

Bez zaufania, solidarności i odpowiedzialności nie można być pewnym siebie. Nie można mieć odwagi. Być człowiekiem. Zaufanie, solidarność i odpowiedzialność, te trzy filary, które są ukrytą podstawą naszego bycia w świecie, one się teraz trzęsą i grożą zawaleniem. A my o nie się nie troszczymy jak trzeba. Nie rozpatrujemy nowych wydarzeń i skrętów z punktu widzenia tego, jaki one mają wpływ właśnie na zaufanie, solidarność i odpowiedzialność.

Zygmunt Bauman

***

Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na takich odniesieniach, na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym. Tylko na takim fundamencie można też budować proces wychowania, który stanowi podstawowy cel rodziny i jej pierwszorzędne zadanie.

Jan Paweł II

***

Łatwo jest ufać Bogu kiedy wszystko jest w porządku, ale kiedy decydujemy się zaufać Mu, gdy wszystko się wali, wtedy kształtuje się nasz charakter.

Joyce Meyer

***

Jest czymś naturalnym, że żołnierze ufający sobie wzajemnie walczą zgodnie, trwając niewzruszenie na pozycjach, a nieuniknionym, że niedowierzający sobie chcą, każdy jak najszybciej, znaleźć się z dala od pola bitwy.

Cyrus II Wielki

***

Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku.

Księga Przysłów

***

Zbyt łatwe osiągnięcia nie wzbudzają ufności.

Herbert George Wells

***

Nic bardziej nie wzmacnia człowieka, niż okazane mu zaufanie.

Adolf Harnack

***

To było dobrowolne. Dowód serdeczności i zaufania.

Evo Morales Ayma

***

Kiedy ludzie cię kochają, ufają ci.

Cassandra Clare

***

Doświadczenie dowiodło, że kto nigdy nie ufa, będzie oszukany.

Leonardo da Vinci

***

Nie wierz temu, kto ufa wszystkim.

Carlos Ruiz Zafón

***

Zaufania już nie ma, James, zniknęło i z życia, i ze słownika.

John Gardner