w

Cytaty o nieszczęśliwej miłości

Znani ludzie i postacie z filmów, książek, czy bajek często wypowiadają słowa, które są powszechnie cytowane. Oznacza to, że trafiają one do dużej części osób. Cytaty są często umieszczane na kartkach, na profilach społecznościowych, czy przekazywane w różnych wiadomościach.

Z niektórymi cytatami możemy się zgadzać i z nimi utożsamiać. Mogą też być wysyłane lub przekazywane innym osobom, aby odnieść się do konkretnych wydarzeń.

Jeśli szukasz cytatów o nieszczęśliwej miłości, mamy dla Ciebie kilka z nich. Jesteśmy pewni, że któryś z nich będzie odpowiedni.

Cytaty o nieszczęśliwej miłości

Miłość nies­pełniona to spe­cyficzny rodzaj niena­wiści. Miej­my się na baczności przed jej ofiarą – myślącym samotnikiem.

Hagiwara Sakutaro

***

Jeżeli miłość two­ja nie ma żad­nych szans, po­winieneś za­mil­knąć, bo nie na­leży mie­szać miłości z niewol­nic­twem ser­ca. Miłość, która pro­si, jest piękna, ale ta, która błaga, jest uczu­ciem lokajskim.

Antoine de Saint-Exupéry

***

Tylko mężczyzna może obojętnie patrzeć na miłość, której jest przedmiotem. Nigdy kobieta w podobnym zdarzeniu nie będzie obojętna.

Jean Paul

***

Ser­ce oba­wia się cier­pień […] Po­wiedz mu, że strach przed cier­pieniem jest straszniej­szy niż sa­mo cierpienie.

Paulo Coelho

***

Najdłużej kochamy właśnie tych, którzy nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Ambrose Bierce 

***

Nadmierne pragnienie, by być kochanym, niewiele ma wspólnego z prawdziwą miłością. Umiłowanie samego siebie zawiera zawsze coś samobójczego.

Bertolt Brecht

***

Miłość i nienawiść to skrajności tego samego uczucia; nikt nie potrafi gardzić drugim gwałtowniej niż ten, kto wcześniej bezgranicznie kochał.

Adolf Heyduk

***

Miłość jest złudzeniem. Dlatego właśnie osoba zakochana woli pory i miejsca sprzyjające iluzji, dogodne złudzeniom jak zmierzchy zacierające kontury przedmiotów, spotkania przy zamglonym księżycu i świetlisto-mroczne leśne ścieżki.

Hagiwara Sakutaro

***

Są ta­cy, którzy uciekają od cier­pienia miłości. Kocha­li, za­wied­li się i nie chcą już ni­kogo kochać, ni­komu służyć, ni­komu po­magać. Ta­ka sa­mot­ność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od sa­mego życia. Za­myka się w sobie.

Jan Twardowski

***

W zemście i w miłości ko­bieta jest większym bar­barzyńcą niż mężczyzna.

Fryderyk Nietzsche

***

Nieszczęśliwie zakochany jest jak przedsiębiorca, który wciąż dopłaca do deficytowej imprezy, żeby nie stracić tego, co już zapłacił.

Hugo Dionizy Steinhaus

***

Mężczyźni pożerają młode dziewczęta jak owoce, a serca ich wypluwają jak pestki.

Magdalena Samozwaniec

***

W wielu małżeństwach problemem jest to, że kobieta wyszła nie za mężczyznę, którego chciała, lecz za takiego, którego pozazdrościła innej kobiecie.

Peter Ustinoy

***

Mężczyzna potrafi znieść cokolwiek, tylko nie łzy kobiety, których był przyczyną.

Karel Čapek

***

Pojęcie „miłość” każdemu kojarzy się od razu z miłością szczęśliwą, miodową, i ogólnie się uważa, że tak ma właśnie być. Jednakże miłość wzgardzona ma o wiele więcej smaku, no i nie jest nudna.

Sakaguchi Ango

Powyższe życzenia od 21.04.2023 były oglądane 6986 razy