w

Cytaty Margaret Thatcher

Znani ludzie i postacie z filmów, książek, czy bajek często wypowiadają słowa, które są powszechnie cytowane. Oznacza to, że trafiają one do dużej części osób. Cytaty są często umieszczane na kartkach, na profilach społecznościowych, czy przekazywane w różnych wiadomościach.

Z niektórymi cytatami możemy się zgadzać i z nimi utożsamiać. Mogą też być wysyłane lub przekazywane innym osobom, aby odnieść się do konkretnych wydarzeń.

Jeśli szukasz cytatów Margaret Thatcher, mamy dla Ciebie kilka z nich. Jesteśmy pewni, że któryś z nich będzie odpowiedni.

Cytaty Margaret Thatcher

Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

***

Uwielbiam mieć władzę.

***

Porażka? Nie rozumiem znaczenia tego słowa.

***

Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane – powierz to mężczyźnie. Jeśli chcesz by zostało zrobione – powierz to kobiecie.

***

UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.

***

Nikt nie pamiętałby o „dobrym samarytaninie”, gdyby on miał tylko dobre intencje. Ale on miał i pieniądze.

***

Nie idź za tłumem, bo nigdzie nie dojdziesz.

***

Dziś kobieta ma dużo możliwości wykazania się: niektóre z nas nawet rządzą krajami. Ale prawdę mówiąc, nam bardziej pasuje torebka damska niż bagnet.

***

Gdy charakter wykazuje kobieta, o niej mówią „ależ z niej jędza”. Gdy charakter wykazuje mężczyzna, o nim mówią „porządny chłopak”.

***

Jako dziesiąty mówca i pierwsza kobieta chcę powiedzieć, że kogut może sobie piać, ale to kura zniesie jajko.

***

Zwyczajowo mówi się, że to niewyobrażalne, aby Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej. Ale unikanie tego typu rozważań to nędzna namiastka własnych sądów.

***

Och, chyba mogłabym wpadać do nich co jakiś czas, żeby go wyręczyć. Tylko czy to by mu pomogło?

***

Każda kobieta, znająca problemy prowadzenia gospodarstwa domowego jest bliska do tego, aby zrozumieć problemy zarządzania krajem.

***

Być potężną, to jak być prawdziwą damą. Jeśli musisz zapewniać, że nią jesteś – to nie jesteś.

***

Wcale nie musisz zgodzić się z rozmówcą, aby znaleźć z nim wspólny język.