w

Cytaty z Ojca Chrzestnego

Ojciec chrzestny to legendarny już film w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Opowiada historię przestępczej rodziny Corleone działającej w latach 1945-1955. Fabuła oparta jest na powieści o tym samym tytule autorstwa Maria Puzo.

Pierwsza część ukazała się w 1972 roku. Rolę odegrali tam znakomici aktorzy jak Marlon Brando, Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton i James Cain Caan.

Cytaty są idealne do wyrażania uczuć, przemyśleń. Możemy się nimi podzielić z przyjaciółmi i rodziną. Mogą być naszym motywem przewodnim na nadchodzące wyzwania lub przypominać o zdarzeniach z przeszłości.

Ulubione cytaty znanych osób, z filmów, czy książek możemy umieścić również na kartkach, czy swoich profilach w portalach społecznościowych. Dzięki temu przekażemy to co leży nam na sercu.

Sprawdź wybrane cytaty z filmu „Ojciec Chrzestny”, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Wybierz jeden z nich i krocz z nim w przyszłość lub przekaż bliskiej osobie.

Cytaty z Ojca Chrzestnego

Mówisz o zemście. Czy zemsta przywróci ci syna? Albo mnie mojego? Wyrzekam się zemsty za syna. Z egoistycznych pobudek. Przez tę aferę z Sollozzem mój najmłodszy syn musiał uciekać z kraju. Chcę zadbać o to, by mógł bezpiecznie wrócić. Oczyszczony z fałszywych zarzutów. Są fałszywe. Jestem przesądny. Jeśli zdarzy mu się nieszczęśliwy wypadek, zastrzeli go policjant, powiesi się w celi więziennej lub uderzy w niego piorun, to będę za to winił… kogoś z obecnych na tej sali. I tego już nie wybaczę. Ale poza tym pragnę przysiąc na dusze moich wnuków, że to nie ja złamię pokój, który tu dziś zawrzemy.

***

To nic osobistego, Sonny. To czysty biznes.

***

Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają.

***

Prawnik ze swą teczką może ukraść więcej niż tysiąc ludzi z pistoletami.

***

Barzini nie żyje. Philip Tattaglia też. I Moe Greene. Strachi. Cuneo. Dziś załatwiam sprawy rodziny, Carlo, więc nie mów, że jesteś niewinny. Przyznaj się, co zrobiłeś. Dać mu drinka. Nie bój się, Carlo. Myślisz, że uczynię siostrę wdową? Trzymałem ci do chrztu syna. Napij się. Wykluczam cię z interesów rodziny. To twoja kara. Jesteś skończony. Polecisz do Vegas. Tom? Masz tam zostać. Rozumiesz? Ale nie mów, że jesteś niewinny. Bo to obraża moją inteligencję. I bardzo mnie złości.

***

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

***

Zawsze starałem się być zapobiegliwy. Kobiety i dzieci mogą być beztroskie, my nie.

***

Mężczyzna, który nie jest ojcem dla swoich dzieci, nie może nigdy być prawdziwym mężczyzną.

***

Nigdy nie wpadaj w gniew. Nigdy nie stosuj groźby. Przekonuj ludzi.

***

Złożę mu propozycję nie do odrzucenia.

***

Nazywam się Michael Corleone. Są ludzie, którzy zapłaciliby za tę informację. Ale wtedy pana córka straciłaby ojca…

***

Czyż nie jest prawdą, że największe nieszczęścia przynoszą czasem nieprzewidziane korzyści?

***

Nigdy nie pozwalaj nikomu spoza rodziny wiedzieć, co myślisz.

***

Matki są jak policjanci. Zawsze wierzą w najgorsze.

***

Fredo… Jesteś moim bratem i kocham cię. Ale nigdy więcej nie występuj przeciw Rodzinie.

***

Przyjaciół trzymaj blisko ale jeszcze bliżej trzymaj swoich wrogów.

***

Zemsta to potrawa, która smakuje najlepiej, kiedy jest zimna.

***

Jest to człowiek, który głuchnie, kiedy ktoś mówi mu słowo „nie”. I nie odzyskuje słuchu, dopóki nie odpowiedzą mu „tak”.

***

Pamiętaj – kto zaproponuje spotkanie z Barzinim, jest zdrajcą. Nie zapomnij.

***

Pracowałem całe życie. Dbałem o rodzinę. Nie żałuję. Nie chciałem być marionetką w rękach jakichś ważniaków. Nie mam się czego wstydzić. Ale myślałem, że gdy nadejdzie pora, to ty będziesz pociągał za sznurki. Senator Corleone, gubernator Corleone. Ktoś. Cóż… nie starczyło czasu, Michael. Nie starczyło…

Powyższe życzenia od 06.02.2023 były wyświetlane 9997 razy