w

Cytaty Steve’a Jobsa

Znani ludzie i postacie z filmów, książek, czy bajek często wypowiadają słowa, które są powszechnie cytowane. Oznacza to, że trafiają one do dużej części osób. Cytaty są często umieszczane na kartkach, na profilach społecznościowych, czy przekazywane w różnych wiadomościach.

Z niektórymi cytatami możemy się zgadzać i z nimi utożsamiać. Mogą też być wysyłane lub przekazywane innym osobom, aby odnieść się do konkretnych wydarzeń.

Jeśli szukasz cytatów Steve’a Jobsa, mamy dla Ciebie kilka z nich. Jesteśmy pewni, że któryś z nich będzie odpowiedni.

Cytaty Steve’a Jobsa

Chcesz spędzić resztę życia na sprzedawaniu słodkiej wody, czy chcesz mieć szansę zmienić świat?

***

W przyszłości najbardziej przekonującym powodem dla ludzi do kupienia komputera będzie podłączenie go do ogólnokrajowej sieci komunikacyjnej. Jesteśmy na początku etapu który będzie prawdziwym przełomem dla ludzi – taki jakim był telefon.

***

Kiedy chcę pobudzić swój mózg do pracy, włączam komputer. Kiedy chcę odpocząć, włączam telewizor.

***

Jest naprawdę ciężko zaprojektować coś na podstawie grup fokusowych. Wielokrotnie ludzie sami nie wiedzą czego chcą, dopóki się im tego nie pokaże.

***

Nigdy nie martwiliśmy się rynkowymi liczbami. Apple stara się skupiać swoją uwagę niemalże całkowicie na produkcie, bo tylko on się tak naprawdę liczy. Wielkie kampanie reklamowe są konieczne, kiedy firmy chcą rywalizować. Natomiast odpowiedni PR powinien polegać na edukowaniu ludzi. W tym biznesie nie ma miejsca na kantowanie klientów. Jakość produktu musi mówić sama za siebie.

***

Zamieniłbym całą swoją technologię, za jedno popołudnie z Sokratesem.

***

Jedną z moich mantr jest – skupienie i prostota. Prostota bywa trudniejsza niż złożoność: potrzebny jest ogrom pracy aby myśleć czysto, a przez to tworzyć prosto. Jednakże wysiłek w danej sytuacji jest tego wart, bo kiedy osiągniesz umiejętność tworzenia prostoty, możesz przenosić góry.

***

Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś kim nie jesteś.

***

Dla rynku komputerowego nastaną mroczne wieki przez następnych 10 lat, a przynajmniej do końca dekady.

***

Technologie – to nic. Co jest naprawdę ważne i bardzo prawidłowe – to wiara w ludzi. Dajcie im narzędzia i za pomocą nich oni potrafią stworzyć coś pięknego.

***

Kreatywność to tylko połączenie różnych rzeczy. Kiedy zapytasz kreatywnych ludzi, jak oni to zrobili, poczują się winni, bo w rzeczywistości nie zrobili tego, tylko coś widzieli. Po jakimś czasie jest to dla nich oczywiste.

***

Jesteśmy tutaj, aby przyczynić się do tego świata. W przeciwnym razie, po co tu jesteśmy?

***

Bycie najbogatszym człowiekiem na cmentarzu nie ma dla mnie znaczenia… Chodzić spać z myślą, że zrobiło się coś fantastycznego… to się dla mnie liczy.

***

Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

***

Nie zależy mi na tym, by zostać najbogatszym człowiekiem na cmentarzu. Pójść spać, mogąc powiedzieć, że zrobiło się coś cudownego – to jest dla mnie ważne.

***

Twoja praca wypełni większość Twojego życia, jedynym sposobem aby osiągnąć satysfakcję jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś.

***

Jestem przekonany, że połowa tego co oddziela udanych przedsiębiorców od pechowców – to wytrwałość.

***

Jestem jedynym człowiekiem, który wie co to takiego stracić ćwierć miliarda dolarów przez rok. To bardzo dobrze formuje osobowość.

***

Kiedy brakowało mi pieniędzy siadałem myśleć, a nie biegłem zarabiać. Idea – najdroższy produkt na świecie.

***

Nie popełnić żadnych błędów – oznacza przeżyć niepełnowartościowe życie.

Powyższe życzenia od 07.04.2023 były wyświetlane 1766 razy