w

Cytaty o macierzyństwie

Znani ludzie i postacie z filmów, książek, czy bajek często wypowiadają słowa, które są powszechnie cytowane. Oznacza to, że trafiają one do dużej części osób. Cytaty są często umieszczane na kartkach, na profilach społecznościowych, czy przekazywane w różnych wiadomościach.

Z niektórymi cytatami możemy się zgadzać i z nimi utożsamiać. Mogą też być wysyłane lub przekazywane innym osobom, aby odnieść się do konkretnych wydarzeń.

Jeśli szukasz cytatów o macierzyństwie, mamy dla Ciebie kilka z nich. Jesteśmy pewni, że któryś z nich będzie odpowiedni.

Cytaty o macierzyństwie

Macierzyństwo nie jest dla słabych duchem. Żaby w salonie, pokrwawione kolana i inwektywy od nastolatki nie są dla mięczaków.

Danielle Steel

***

Ludzie to zawsze dzieci swoich matek. Bez matki nie ma poety, nie ma bohatera.

Maksym Gorki

***

Mama potrafi człowieka podejść lepiej niż niejeden szpieg.

Jon Bauer

***

Świadomość bycia matką rośnie proporcjonalnie do wielkości brzucha. I w miarę jak brzuch rósł, przestawałam myśleć, że coś tracę.

Agnieszka Chylińska

***

Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna.

Paulo Coelho

***

Kobieta zapatrzona w siebie, władcza i zaborcza, może być „kochającą” matką, póki dziecko jest małe. Jedynie prawdziwie kochająca kobieta, która jest szczęśliwsza, kiedy daje, niż kiedy bierze, która mocno stoi na własnych nogach, może być naprawdę kochającą matką nawet wtedy, kiedy jej dziecko zaczyna się od niej oddalać.

Erich Fromm

***

Macierzyństwo oznaczało dla mnie całkiem nowe spojrzenie na to, czego pragnę.

Teri Hatcher

***

Możesz osiągnąć największy sukces na świecie, lecz jeśli nie masz kogo kochać, żadna to nagroda. Poczucie spełnienia jakie czerpiesz od drugiego człowieka, zwłaszcza dziecka, zawsze będzie istotniejsze niż to, że ludzie rozpoznają cię na ulicy.

Madonna

***

Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej.

Zofia Kossak-Szczucka

***

Bycie matką to postawa, nie więź biologiczna.

Robert A. Heinlein

***

Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce.Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

Melchior Wańkowicz

***

Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta „odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej.

Jan Paweł II

***

„Matka” to czasownik. To coś, co robisz, nie tylko ktoś, kim jesteś.

Cheryl Lacey Donovan

***

Matka – zawsze ma jakąś dobrą radę, nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji znajdzie słowa otuchy.

Heidi Hassenmüller

***

Matka jest geniuszem dziecka.

Georg Wilhelm Friedrich Hegel